X
زندگینامه شهید شجاعت علمدار مورجانی
نام : شجاعت علمدار
نام خانوادگی : مورجانی
تاریخ تولد : 1345/4/2
تاریخ شهادت : 1393/4/9
مکان شهادت : سامرا، عراق
زندگینامه شهید شجاعت علمدار مورجانی

شهید سرهنگ پاسدار خلبان ، شجاعت علمداری مورجـانی در دوم تیـر مـاه ۱۳۴۵ در روستای مورجان از توابع بخش میمند شهرستان فیروزآبـاد چشـم بـه جهان گشود.

او دوران طفولیت و کـودکی خـود را در همـین روسـتا و در کنـار خانوادهای مؤمن و مذهبی سپری کرد و سپس راهی دبستان شدایشان علاوه بر موفقیت در تحصـیل، از همـان اوان کـودکی در کارهای کشاورزی و دامداری به خانواده کمک می کرد . او پس از گذراندن مقطع ابتدایی، به دلیل نبودنِ مدرسه ی راهنمـایی در مورجان و روستاهای مجاور، به مدرسه ی شـبانه روزی فیروزآبـاد رفـت و در آزمون ورودی آنجا با نمرات عالی پذیرفته شد. و دوران متوســطه را در رشــته ی علــوم تجربــی و در دبیرســتان مقدســی فیروزآباد با موفقیت سپری و سپس در آزمون ورودی دانشـگاه شـرکت کـرد و پس از طی مراحل مصاحبه و معاینه ی پزشکی، در رشته ی خلبانی دانشگاه امام حسین(ع) اصفهان شروع به تحصیل کرد.

ایشان پس از اخذ مدرک لیسانس، لباس مقدس پاسداری را بر تن کرد و به عنوان پاسداری نمونه و ممتاز، به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست. سپس بعد از گذراندن چندین دوره ی تخصصی خلبـانی، بـه عنـوان خلبـان بـالگرد در نیروی هوا نیروز سپاه پاسداران به خدمت مشغول شد. با ورود فناوری نوپای پهپاد به هوا فضا، شهید علمداری به همراه چند تن از خلبانان برتر انتخاب شدند تا دوره های لازم را آموزش ببینند.ایشان در سال ۱۳۸۲ ازدواج کردند و صـاحب سه فرزند شدند

سرانجام شهید والامقام علمداری در نهم تیرماه ۱۳۹۳و در نبرد با داعش و القاعده، به هنگام دفاع از حریم اهل بیت(ع) در سامرای عراق و در جوار بارگـاه ملکوتی امام حسن عسکری(ع) بر اثر ترکش خمپاره به شهادت رسید. 

 پیکر مطهر این خلبان شهید روز ۱۳ تیر در شیراز تشییع و روز ۱۴ تیر با مشایعت امت خداجو در روستای خانه خمیس منطقه سیاخ دارنگون شیراز به خاک سپرده شد.

 

وصیت نامه شهید شجاعت علمدار مورجانی
محتوایی یافت نشد.
چند رسانه ای
تصاویر شهید
محتوایی یافت نشد.
ارسال محتوا درباره این شهید
کاربر گرامی؛ شما می‌توانید در جهت تکمیل محتوای وب‌سایت شهید حرم مشارکت نمایید. لطفا محتوای مرتبط با این شهید را ازاینجا در قالب متن، صوت، فیلم و عکس برای مدیریت وب سایت ارسال نموده تا پس از بازبینی، در کوتاه‌ترین زمان منتشر شود.
ارسال دلنوشته
ارسال ویدئو
ارسال تصویر
ارسال صوت
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha