X
زندگینامه شهید محسن قوطاسلو
نام : محسن
نام خانوادگی : قوطاسلو
تاریخ تولد : 1369/11/7
تاریخ شهادت : 1395/1/21
مکان شهادت : سوریه
زندگینامه شهید محسن قوطاسلو

شهید محسن قوطاسلو اهل پاکدشت تهران و 25 ساله بود که عزم رفتن به جبهه سوریه را کرد. وی اولین شهید مدافع ارتش جمهوری اسلامی ایران است. محسن متولد 1369 بود و از سال 1388 به ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست. او عاشق جهاد بود و همیشه دعایش رسیدن به شهادت بود. ماموریت محسن در سوریه به پایان رسیده بودن و فرمانده اش به او گفت که می تواند برگردد ولی او قبول نکرد و گفت که یا با پیروزی برمیگردم یا با شهادت!

و خودش راه شهادت را انتخاب کرده بود در قید و بند مال دنیا نبود. بسیار مهربان بود و در کمک به دیگران از همه پیشی می گرفت. ایشان در فروردین ماه 95، پس از به هلاکت رساندن تعداد بسیار زیادی از دشمنان در نبرد تن به تن در حلب به شهادت رسید.

وزیر دفاع، شهادت محسن قوطاسلو، شهید مدافع حرم را تسلیت گفت. در پیام سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان خطاب به خانواده شهید قوطاسلو آمده است: شهادت اوج منتهای آرمان همه پیامبران و اولیای خداست و شهدا مهاجران و دلاور مردانی از قبیله نورند که در نبرد با ظلمت به دشت روشنایی هجرت نمودند تا چونان ستاره ای در آسمان تیره بدرخشند و هدایتگر همگان به سوی سعادت جاوید باشند. اینجانب شهادت افتخارآمیز مدافع حرم اهل بیت (ع) سرباز سرافراز ولایت و شیرمرد ارتش جمهوری اسلامی ایران شهید والامقام محسن قوطاسلو را به محضر فرمانده معظم کل قوا، همرزمان و شما خانواده معزز که مایه ی فخر و مباهات خانواده بزرگ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هستید تبریک و تسلیت عرض نمود، از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده به معراج، هم نشینی با سیدالشهدا و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.

وصیت نامه شهید محسن قوطاسلو
محتوایی یافت نشد.
چند رسانه ای
تصاویر شهید
Picture
  • شهید محسن قوطاسلو
  • شهید محسن قوطاسلو
  • شهید محسن قوطاسلو
  • شهید محسن قوطاسلو
  • شهید محسن قوطاسلو
ارسال محتوا درباره این شهید
کاربر گرامی؛ شما می‌توانید در جهت تکمیل محتوای وب‌سایت شهید حرم مشارکت نمایید. لطفا محتوای مرتبط با این شهید را ازاینجا در قالب متن، صوت، فیلم و عکس برای مدیریت وب سایت ارسال نموده تا پس از بازبینی، در کوتاه‌ترین زمان منتشر شود.
ارسال دلنوشته
ارسال ویدئو
ارسال تصویر
ارسال صوت
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha