X
زندگینامه شهید محمد رضا جبلی
نام : محمد رضا
نام خانوادگی : جبلی
تاریخ تولد : 1353/6/10
تاریخ شهادت : 1395/1/13
مکان شهادت : سوریه
زندگینامه شهید محمد رضا جبلی

روز پنجشنبه پیکر شهید دیگری از مدافعان حرم در قلب تهران تشییع شد. "محمدرضا جبلی" از نیروهای داوطلب هفته گذشته در راه دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسید. روز چهارشنبه(18 فروردین) نیز مراسم وداع خانواده این شهید با پیکر محمدرضا در معراج الشهدای تهران با برگزار شد و سه دختر شهید با پیکر پدرشان وداع کردند.

"مریم غفاری" همسر شهید مدافع حرم "محمدرضا جبلی" در روز وداع با پیکر همسرش در گفتوگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس و در در بیان خصوصیات اخلاقی شهید، گفت: محمدرضا یک مرد واقعی بود، خیلی آرزوی شهادت داشت و شهادت آرزوی قلبیاش بود. دوست داشت در راه خدا شهید شود. میگفت من باید از مردم مظلوم سوریه و از مردم مسلمانی که همسر و فرزند آنها بی گناه به شهادت میرسند، دفاع کنم.

همسر شهید جبلی در ادامه توضیح داد: از موقعی که داعش به سوریه حمله کرد به فکر بود که برای دفاع به این کشور برود. میگفت: دعا کنید شهید شوم آنوقت من هم آرزو میکنم شما شهید شوید. چون شهید بدون حساب و کتاب به بهشت میرود و هرکس که شهید شود بقیه را هم شفاعت میکند.

غفاری از خواست همسرش با وجود مخالفت بستگان برای اعزام به سوریه اشاره کرد و گفت: محمدرضا خیلی دوست داشت برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه برود. روز اعزام، خانواده را برای خداحافظی به خانه دعوت کرد. همه میگفتند اجباری نداری که بروی پس بمان اما او میگفت: اگر زوری باشد قبول نیست. قلبم میگوید که بروم.

همسر شهید جبلی تصریح کرد: 15 اسفند برای آموزش به یکی از شهرها رفت. مدتی را آموزش دید و روز شهادت حضرت زهرا(س) نصف روزی به خانه آمد و گفت که از فرمانده اجازه گرفته تا برای خداحدافظی به خانه بیاید. قرار بود فردا اعزام شود. روز بعد یعنی 16 اسفند تماس گرفت و گفت سوریه است.

غفاری آخرین تماس خود با همسرش را اینگونه روایت کرد: آخرین باری که تماس گرفت 12 فروردین بود. سفارش کرد که برای سیزده به در جایی برویم و در خانه نباشیم. کمی با من و بچهها صحبت کرد و 2 روز بعد به شهادت رسید.

وی افزود: سفارش همسرم این بود؛ همانطور که او دوست میداشت و نیت قلبیاش بود زندگی کنیم و من و بچه ها انسانهای مومن و با خدایی باشیم.

غفاری در پایان از آخرین حرفهایش به شهید گفت: میخواهم بگویم که راهت را انتخاب کردی و به آرزویی که داشتی رسیدی. درست است که من و فرزندان و فامیل ناراحتیم اما تو به هدفت و آرزویی که داشتی رسیدی.

وصیت نامه شهید محمد رضا جبلی
محتوایی یافت نشد.
چند رسانه ای
تصاویر شهید
Picture
  • شهید محمد رضا جبلی
  • شهید محمد رضا جبلی
  • شهید محمد رضا جبلی
  • شهید محمد رضا جبلی
ارسال محتوا درباره این شهید
کاربر گرامی؛ شما می‌توانید در جهت تکمیل محتوای وب‌سایت شهید حرم مشارکت نمایید. لطفا محتوای مرتبط با این شهید را ازاینجا در قالب متن، صوت، فیلم و عکس برای مدیریت وب سایت ارسال نموده تا پس از بازبینی، در کوتاه‌ترین زمان منتشر شود.
ارسال دلنوشته
ارسال ویدئو
ارسال تصویر
ارسال صوت
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha