X
زندگینامه شهید محمد جمالی
نام : محمد
نام خانوادگی : جمالی
تاریخ تولد : 1342/10/10
تاریخ شهادت : 1392/8/12
مکان شهادت : سوریه
زندگینامه شهید محمد جمالی

شهید محمد جمالی در دیماه 1342 در خانواده ای اصیل و نجیب و مذهبی در روستای پا قلعه از توابع شهر بابک استان کرمان دیده به جهان گشود و خیلی زود یعنی در سن 2 سالگی پدر خود را از دست داد.

ولی با این حال در طول زندگی پر فروغش هیچگاه صراط مستقسم الهی را فراموش نکرد. وی تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان پاقلعه سپری کرد؛ ولی برای ادامه تحصیل در دوران راهنمایی و دبیرستان مجبور به عزیمت به شهرستان رفسنجان شد.

وی برای ادامه تحصیل خود مجبور بود در همان اوائل سن نوجوانی کار کند تا بتواند خرج تحصیل خود را فراهم نماید ، خلاصه بعد از اتمام تحصیلات راهنمایی –دوران تحصیل دبیرستان وی مصادف با قیام مردم ایران علیه طاغوت و نظام آمریکایی شاه همراه شد بود. این سرباز اسلام در همان اوایل زندگی و جوانی همگام با مردم همچون ستاره ای در هدایت و راهنمایی دوستان و همسالان خود نقش به سزایی داشت.

شهید جمالی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، هنگامی که جنگ عراق علیه ایران آغاز گردید قلم را بر زمین نهاد و اسلحه بر دوش گرفت تا لرزه بر اندام بد خواهان ایران عزیز بیندازد.

و همانطوری که رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خمینی(ره) در سال 1342 یعنی همان سال تولد شهید جمالی فرمودند:                « سربازان هم اکنون در گهواره ها به سر می برند».

ایشان درس و مشق را رها کرده و به جبهه رفتند؛ تا به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک گفته و سربازی شایسته برای ایشان بوده و ادای دین کنند.

وی تا آخرین روزهای جنگ در مناطق مختلف جنوب و شرق در سمت های مختلفی فرماندهی در عملیات از جمله طریق القدس ، فتح المبین ، بیت المقدس ، رمضان ، والفجر8 و کربلای1-4-5 خدمتگذار رزمندگان لشگر همیشه پیروز ثاراله بود و چندین بار مجروح گردید.

ز جمله در سال61 در یک عملیات از ناحیه کتف به شدت زخمی شدند و ایشان برای مداوای جراحت کتف خود به بیمارستانی در بندر انزلی منتقل شدند و زخم کتف ایشان آن قدر شدید و عمیق بود که پزشک و پرسنل بیمارستان در هنگام شستوی و مداوای زخم ایشان از مقاومتش در تعجب مانده بودند؛ همچنین در سایر عملیات ها ترکش هایی به سر و پای ایشان اصابت کرده بود. و در عملیات کربلای5 دچار موج گرفتگی شدید شده بودند که مجبور شدند به عقب برگردند.

شهید در دوران اواخر جنگ یعنی در سال65 برای دیدن دوره دافوس به تهران آمد و دوره دافوس را به پایان رسانند و همچنین بعد از جنگ تحمیلی فرصت یافت تا تحصیلات عالی خود را در رشته مدیریت ادامه دهد و در ضمن ادامه تحصیل به خدمت در لشگر 41 ثاراله (معاونت عملیات لشگر41 ثاراله) پرداخت.

 

وصیت نامه شهید محمد جمالی
محتوایی یافت نشد.
چند رسانه ای
تصاویر شهید
Picture
  • شهید محمد جمالی
  • شهید محمد جمالی
  • شهید محمد جمالی
ارسال محتوا درباره این شهید
کاربر گرامی؛ شما می‌توانید در جهت تکمیل محتوای وب‌سایت شهید حرم مشارکت نمایید. لطفا محتوای مرتبط با این شهید را ازاینجا در قالب متن، صوت، فیلم و عکس برای مدیریت وب سایت ارسال نموده تا پس از بازبینی، در کوتاه‌ترین زمان منتشر شود.
ارسال دلنوشته
ارسال ویدئو
ارسال تصویر
ارسال صوت
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha
Text to Identify
new-captcha